12 kwietnia 2011

Maserati GranTurismoSą takie marki samochodów, które w umysłach jednoznacznie kreują swój wizerunek. Volkswageny są nudne ale i solidne, Polonezy to auta dla kapeluszników, a Ferrari są superszybkie. Wiele z tych wyobrażeń mija się z prawdą, jednak samochód który dzisiaj prezentuję odpowiada swoim w stu procentach. Jest szybki, elegancki, komfortowy. Oto Maserati Granturismo.

Ten wzorcowy model auta Gran Tuourer został zaprezentowany w 2007 roku na salonie w Genewie jest napędzany silnikiem V8 o pojemności 4.2L o mocy wyjściowej 405KM i maksymalnym momencie obrotowym 460Nm. Dzięki tym parametrom włoskie GT, ważące ok. 1780kg jest w stanie osiągnąć prędkość 100km/h w ciągu 5.2s, a pokonywanie autostrad może odbywać się z prędkością nawet 285km/h (oczywiście w krajach bez ograniczeń prędkości).

GranTurismo dzieli podzespoły z innym pięknym włoskim GT - z Ferrari 599GTB. Zawieszenie, skrzynia, układ napędowy, a nawet silnik pochodzą z półek zakładów w Maranello. Czy to oznacza, że Maserati jest tylko słabszą wersją niesamowitego GT z pędzącym koniem na masce?

Nie. Włosi nie mają w zwyczaju tworzenia wielkich szaf na kółkach. Najlepiej im wychodzą smukłe, sportowe linie. Nawet jeśli w grę wchodzi auto o niezwykle wysokim komforcie i jakości wykończenia. Dzięki temu GranTurismo pięknie prezentuje się nie tylko w środku, gdy ściskamy kierownicę czy delikatnie muskamy skórzane wykończenia; ale także na zewnątrz.

Maserati to samochody z najwyższej półki. Osiągi, jakość wykonania, wysoki komfort podróżowania jak na auto tej klasy są warte wpłacenia zaliczki i oczekiwania na telefon z manufaktury oznajmiający o przygotowaniu upragnionego auta.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz