1 marca 2011

Rallysprint Biała Podlaska - 20 lutego 2011Dzisiaj zapraszam Państwa do obejrzenia minirelacji z jednej z lokalnych, bialskopodlaskich imprez motoryzacyjnych. Dnia 20 lutego 2011 roku na jednym z parkingów w centrum miasta odbyła się pierwsza runda Rallysprint 2011, będący jednocześnie Rundą Pucharu Prezesa Automobilklubu Bialskopodlaskiego.
Trasa:
Przejazd nr1

Przejazd nr2


Ze względu na opady śniegu i niewysoką frekwencję uczestników, RS miał charakter bardziej treningowy i... pokazowy, czego dowiedli kierowcy dwóch niepozornych "wozideł". Mianowicie mam na myśli Subaru Justy i VW Golfa Mk.II VR6. Oba auta legitymowały się napędami AWD, tak więc krótko mówiąc było czym nacieszyć oczy (przynajmniej podczas odważnych, pierwszych przejazdach). Jak to zwykle bywa podczas tego typu zabaw, gdzieniegdzie śnieg ustąpił miejsca oblodzonej kostce.

Wyniki przejazdów są najlepszym dowodem na to, że na zimowych odcinkach nie liczą się moc i przeniesienie napędu, a bardziej umiejętne jej dozowanie i... niska masa.

Podium prezentowało się następująco:
1. Bartłomiej Parafiniuk, za kierownicą Toyoty Corolli
2. Marcin Stefaniuk, za sterami Seata Leona
3. Igor Kuźmiuk, panujący nad Subaru Justy

Była to pierwsza tego typu impreza, którą miałem okazję oglądać. Nie chodzi mi o próby sprawnościowe czy ogólnie przyjętą rywalizację sportową. Bardziej urzekła mnie atmosfera panująca wśród uczestników. Przypominało to bardziej piknik niż "upalanie" auta. Brak żadnego poddenerwowania w powietrzu, spokojna wymiana spostrzeżeń przed i po przejazdach... Absolutnie impreza na plus. Najbliższa runda Rallysprint przewidziana jest na 6 marca, na którą zapraszam w imieniu organizatorów.

Galeria:
12. Nissan Almera - bardzo asekuracyjna jazda dieselem


11. Volvo S60R - systemy wspomagające kierowcę nie były skore do współpracy.


10. Volkswagen Golf VR6 4motion - duża moc pod nogą, napęd na 4 koła... To nic nie daje gdy ewidentnie brak czucia auta podczas jazdy.9. Opel Monterey - zaskakująca pozycja terenówki, przy niemal każdym przejeździe dodatkowo obciążonej kilkoma osobami na pokładzie.


8. Skoda Felicia - dzieciaki musiały mieć niezłą frajdę podczas szybkiej śnieżnej jazdy czeskim kombi


7. Nissan Micra - spokojna, prosta jazda. Jednak jak widać to nie wystarczyło, żeby uzyskać pozycję "na pudle".6. Honda Civic V - nieporywająca jazda ulokowała białego hatch'a w połowie stawki.5. Honda Civic VI - odchudzenie w postaci usunięcia tylnego wygłuszenia i kanapy wraz z równą jazdą dały niewymierny efekt w postaci piątej pozycji.4. Subaru Forester S-Turbo - Rajdowe korzenie marki spod znaku plejad nie pomogły w uzyskaniu miejsca na podium.


3. Subaru Justy AWD - jazda godna STI. Bardzo dobry występ debiutanta imprezy.2. Seat Leon - Dowód na to, że olej nie nadaje się tylko do smażenia, ale i do dobrej jazdy po śniegu.


1. Toyota Corolla - świetna, czysta, płynna jazda zaowocowała najwyższym miejscem na podium.


By the way...
2 komentarze:

  1. Fajna relacja :)
    Justy z awd musi dawać mnóstwo frajdy w takich warunkach :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Poczekaj aż przyjedzie Paweł Brombosz swoim cywilnym Coltem :) To zobaczysz prawdziwą jazdę!!!

    OdpowiedzUsuń